Highlights of partnership:
• Convenient and affordable
• Money can be transferred directly to a Wing account or to be collected at one of Wing’s 5,000 Cash Xpress agents nationwide via a secure 8-digit code.
About Wing
Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank is Cambodia's leading mobile banking service provider and one of the few specialised banks in the world.
Established in 2009 Wing has transformed the way Cambodians send and receive money using a mobile phone with ease from and to any location.
Wing is committed to provide financial inclusion via mobile banking services to the unbanked and under-banked, allowing every Cambodian to have access to local money transfer, instant international money transactions in more than 50 countries, phone top up and bill payments.
Wing’s success was recognised when it was named ‘Best Mobile Payment Solution Cambodia’ in the prestigious Global Banking & Finance Awards 2017.
Wing remains at the forefront of the mobile money and electronic payment services market in Cambodia with 100% district coverage via a nationwide network of 5,000 Wing Cash Xpress outlets. It has partnerships with more than 6,000 merchants and global industry leaders including Mastercard and WorldRemit.
Wing also provides funds and payment solutions to the corporate sector via enterprise services. Small and medium enterprises (SMEs) and companies can use Wing’s payroll and disbursement services for their employees, helping to grow and spread payment ecosystems.
PPCBank សហការជាមួយ ធនាគារឯកទេស វីង ខេមបូឌា លីមីតធីផ្តល់សេវាផ្ទេរប្រាក់ដល់ ទីផ្សារអន្តរជាតិ និង ក្នុងស្រុក
ភ្នំពេញថ្ងៃទី 2 ខែមេសាឆ្នាំ 2018​—​ PPCBank និង វីងបានបង្កើតក្រុមការងារដើម្បីផ្តល់ជូននូវជម្រើស ថ្មីសម្រាប់ ការផ្ទេរប្រាក់អន្តរជាតិពីប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូងនិង ក្នុងប្រទេសមកកាន់ប្រទេសកម្ពុជា។
ភាពជាដៃគូ PPCBank និង វីងបង្កើនជម្រើសរបស់អតិថិជនសម្រាប់ការផ្ទេរប្រាក់ទៅឱ្យសាច់ញាតិ របស់ពួកគេដែលរស់នៅតាមតំបន់ជនបទ។ ភាពជាដៃគូថ្មីនេះផ្តល់នូវជម្រើសថ្មីមួយសម្រាប់ការផ្ទេរ ប្រាក់ពីប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូងមកកាន់ប្រទេសកម្ពុជាដោយផ្តល់ជូននូវសេរីភាពហិរញ្ញវត្ថុនិងភាពងាយស្រួលក្នុងការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់ពលករនិងជនអន្ដោប្រវេសន៍កម្ពុជាប្រមាណ 45.000 នាក់ ដែលកំពុងរស់នៅនិងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង។
ប្រជាជនកម្ពុជានៅកូរ៉េខាងត្បូងនឹងអាចផ្ញើប្រាក់មកផ្ទះវិញដោយប្រើកម្មវិធី របស់ធនាគារ PPCBank លើទូរស័ព្ទដៃភ្លាមៗ។ នៅពេលអនាគតពួកគេនឹងអាចប្រើបណ្តាញ ធនាគារដ៏ធំមួយក្នុង ប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូងគឺធនាគារ Jeonbuk ដើម្បីផ្ទេរប្រាក់ភ្លាមៗ ។ ការវេរប្រាក់រវាងប្រទេសទាំងពីរមាន  ភាពរលូនហើយអ្នកទទួលអាចទៅដកប្រាក់នៅគ្រប់ទីកន្លែងនិងគ្រប់ពេលវេលានៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាតាមរយៈកម្មវិធី របស់វីងលើស្មាតហ្វូន ឬតាមបណ្តាញ របស់ វីង ជាង 5000 កន្លែងនៅទូទាំងប្រទេស។
ការផ្ទេរប្រាក់ក៏អាចធ្វើឡើងពីគណនី PPCBank របស់ពួកគេទៅគណនីវីងបានដែរ។ ការផ្ទេរប្រាក់នេះ អាចត្រូវបានផ្តួចផ្តើមតាមរយៈកម្មវិធីលើទួរស័ព្ទដៃ របស់ធនាគារ PPCBank កម្មវិធី smartBiz ឬដោយ ផ្ទាល់នៅសាខាណាមួយរបស់ធនាគារ PPCBank ។ ជាការពិតការផ្តល់ដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុរួម សម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋនេះគឺជាគោលបំណងទៅវិញទៅមករួមគ្នារបស់ធនាគារ PPCBank និងWing។
ភាពជាដៃគូនេះគឺជាការសហការដំបូងរវាង វីង និង PPCBank ។ លោក Ruan Swanepoel អគ្គនាយកអាជីវកម្មរបស់វីងបាននិយាយថា "យើងតែងតែស្វែងរកវិធីដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាពនៃលំហូរ មូលនិធិសម្រាប់អតិថិជនរបស់យើងនិងផ្តល់ដំណោះស្រាយទូទាត់ថ្មី។” លោក  SHIN, Chang Moo ប្រធានធនាគារ PPCBank បានមានប្រសាសន៍ថា "យើងបានពង្រីកបណ្តាញធនាគារអនឡាញ (Online) របស់យើងដូចជាកម្មវិធីលើទូរស័ព្ទដៃ (Mobile Banking) អ៊ីនធឺណេតបេងឃីង (smartBiz) និងអេធីអឹម។ ក៏ដូចជាការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងនៅក្នុងសាខាដើម្បីផ្តល់សេវាល្អប្រសើរជាងមុន ដល់អតិថិជន ភាពជាដៃគូនេះផ្តល់ឱ្យយើងនូវឱកាសដើម្បីផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់យើងនូវភាពងាយ ស្រួលក្នុងការផ្ញើប្រាក់ទៅឱ្យមនុស្សជាទីស្រឡាញ់របស់ពួកគេគ្រប់ទីកន្លែងនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ យើងរីករាយណាស់ដែលបានសហការជាមួយWingដើម្បីធ្វើឱ្យរឿងនេះកើតឡើង»។